Home » BLOG (SLOVAK) » TOTO STE O SANTORINI NEVEDELI

TOTO STE O SANTORINI NEVEDELI

TOTO STE O SANTORINI NEVEDELI

… zaujímavosti z ostrova – toto ste o Santorini nevedeli 🙂 niečo nás poriadne prekvapilo.

OSTROV NEMÁ ZDROJ PITNEJ VODY

  • Santorini nemá žiadny zdroj pitnej vody. To znamená, že voda sa pije z fľaše a treba si ju kupovať. My sme to vedeli už pred dovolenkou, lebo sme si to naštudovali pri tvorení nášho itinerára, ale zabudli sme na to, a pripomenuli sme si to pri prvom umývaní zubov. 😀 I keď voda, ktorá tečie z kohútikov je filtrovaná, stále bola veľmi slaná.

KOĽKO JE NA OSTROVE KOSTOLOV?

  • Na ostrove sa nachádza asi 450 kostolov, čo je na tak malý ostrov naozaj veľa.

AKO JE TO S OBCHODMI?

  • A čo nákup potravín? Majú tu Lidl 😀 Najlepšie a najviac výhodné nákupy urobíte v Lidli, ktorý sa nachádza zhruba v strede ostrova. My sme chodili na všetky nákupy (okrem čerstvých raňajok) iba tam, a všetko sme vždy napchali do kufra alebo to Karinka držala v rukách.

TIP NA SKVELÚ REŠTAURÁCIU

  • Ak si spravíte výlet na juh, alebo ak tam budete bývať, jednoznačne sa choďte najesť do Gradma’s Recipes. Výborné jedlo za veľmi priateľské ceny. Ako, nečakajte, že v Santorini budete jesť navarené jedlo pod 10€, keď šalát stojí okolo 7€. Ale napríklad kurací gyros, ktorý v tejto nami odporúčanej reštaurácii stál 5€, bol naozaj veľký a chutný!

BORDEL

  • Nedá mi ale nespomenúť, že čo mi na ostrove vadilo, bol bordel takmer všade a provizórium. Síce si prenajmete krásnu vilu, z okna sa pozeráte na bordel. Domáci tu žijú z turistov a turistického ruchu, ale okrem reštauračných služieb a požičovní motorových vozidiel, je to tam so službami bieda. Možno by bolo dobré to spomenúť, pretože takéto fotky neuvidíte nikde, ani to nikto nikde nepovie. Viem, že Santorini je ostrov, kde pred viac ako 50 rokmi bolo zemetrasenie a ľudia zo svojich príbytkov odišli, a ruiny, ktoré tam zostali, nemá kto zbúrať, alebo zrenovovať. Len to trochu kazí celkový dojem 🙂

JEDLO – MŇAM

  • Naopak, jedlo je tam výborné, nemali sme nič, čo by nám nechutilo. V celku sa nám Santorini páčilo, naše predstavy boli prekonané, a určite sa sem ešte chceme niekedy vrátiť, no rozhodne to bude mimo sezóny.

A odporúčame to aj vám. Navštívte jeden z najznámejších a najkrajších gréckych ostrovov a užite si ho podľa svojej chuti. Ak budete potrebovať pomoc s letenkami alebo ubytkom, alebo nenájdete odpoveď na vaše otázky ani v sérii článkoch o Santorini, určite nám napíšte 🙂 Čo hovoríte na tieto zaujímavosti?

Follow:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *