ABOUT US

Sme Martin a Karinka, alebo Karinka a Martin. Bývame v Bratislave a obaja tu aj pracujeme. To, čo nás spojilo (okrem iného), je záľuba v cestovaní. Poznáme sa od malička, no zároveň sa spoznávame každým dňom. Radi spolu objavujeme krásy tohto sveta 🙂 a samozrejme, milujeme dobrodružstvo. Teda Martin ho miluje, ja sa bojím odvážne. 

Blogujeme o káve, o cestovaní a o živote – tak trochu svojsky. Máme radi inšpiratívnych čudákov. Keď budeme veľkí, chceme navštíviť každý kontinent, kúpiť si poriadny kávovar a veľa cestovať. Vtedy máme pocit, že sme slobodní a že sme sami sebou. 

Obaja máme 22 rokov. Radi snívame. A je vysoko pravdepodobné, že často-krát o nereálnych vecičkách. Radi posedávame v hipsterských kaviarňach alebo niekde pri jedle. Napríklad, pizza nám chutí. Cestujeme s chuťou spoznať nepoznané, vidieť neobjavené a ochutnať niečo delikátne. Pomáhajú nám v tom rodičia, a to asi tak, že už si na tieto naše spontánne výlety zvykli. 

Chceme sa s vami podeliť o rady, tipy a triky ako cestovať za lacno alebo za menej, ako by ste možno čakali. Chceme vám ukázať naše travel plány a veci, v ktorých som pohoreli – čím môžeme predísť tomu, že vám sa takéto nepodarky nestanú, a taktiež naopak, ak sme v niečom uspeli, prečo sa s tým nepodeliť s niekým, komu tieto infošky môžu byť na cestách užitočné?

Radi pijeme kávu, a tak je vysoko pravdepodobné, že na tomto mieste nájdete aj recenzie na naše obľúbené kaviarne alebo na kaviarne, ktoré náš zaujali zo Slovenska i zo zahraničia. A občas vám napíšeme niečo zo života alebo len tak o hocičom, čo bude mať nejakú hlavu a pätu 🙂

Veríme, že tu nájdete odpovede na otázky, ktoré blúdia vo vašej hlave. Keby čosi, pýtajte sa, a ak budeme vedieť, radi odpovieme… Všetky informácie, príbehy a rady sú len odrazom našich skúsenosti, zážitkov, trapasov, výletov a nemusia platiť všeobecne.

Veríme, že to tu budete mať radi a nájdete inšpiráciu vidieť svet 🙂

P.S – Hm, tak teda na rovinu. Nie sme veľkí kamoši s čiarkami, pomlčkami ani spojovníkmi. My by sme sa aj veľmi chceli s nimi kamošiť, ale oni si občas zmyslia, že sa objavia na mieste, kde by byť nemali, alebo naopak, niekedy sa hrajú na skrývačku a nie a nie ich dostať tam, kde by byť mali. Preto nám prosím prepáčte, ak niečo také spozorujete 🙂

A toto sme my:

MARTIN

NECHAL ŽIVOT V ANGLICKU A PO DVOCH ROKOCH SA KVÔLI MNE VRÁTIL NA SLOVENSKO. TERAZ HOVORÍ, ŽE V ZAHRANIČÍ UŽ BÝVAŤ NECHCE, ALE JA HO PO SVADBE NA NEJAKÉ TAKÉTO DOBRODRUŽSTVO PRESVEDČÍM. VIETE, PREČO SI MYSLÍM, ŽE HO PRESVEDČÍM? LEBO MILUJE CESTOVANIE. A TO JE TO, ČOMU BY SA CHCEL VENOVAŤ. MARTIN MA UČÍ NEBÁŤ SA A MILOVAŤ ŽIVOT. RÁD VEĽA SNÍVA. KEĎ MI HOVORÍ O JEHO PLÁNOCH, POČÚVAM S OTVORENÝMI ÚSTAMI. ALE, MARTIN VEĽA HUNDRE NA TO, ČO POVIEM. TEDA, IBA OBČAS. RÁD MI ROBÍ ZLE A NAPODOBŇUJE MÔJ HLAS, KEĎ SA HNEVÁM. ALE JA SA NA NEHO NEVIEM HNEVAŤ, A VŽDY SA NA TOM SMEJEM. ÁNO, JE TO MUŽ MOJICH SNOV.

MARTIN

KARINKA

S KARINKOU SME SA KAMOŠILI OD ZÁKLADNEJ ŠKOLY, NO NIKDY SME SA NEBAVILI VIAC. AŽ RAZ. KAJUŠ MÁ SEN ŽIVIŤ SA BLOGOVANÍM, A ZA TÝM SI STOJÍ. LEN OBČAS NEVIE, AKO NA TO, LEBO SA JEJ NECHCE PÍSAŤ ČLÁNKY A VYMÝŠĽAŤ KREATÍVNY OBSAH. MILUJE MŇA  A CESTOVANIE, RADA POSEDÁVA V KAVIARŇACH. CHCELA BY PRECESTOVAŤ CELÝ SVET, A NAJRADŠEJ AKO? NO PREDSA, ZADARMO. KARINKA JE ČUDNÁ, A TO MÁM NA NEJ RÁD. RADA MI ROBÍ NERVY, NO STAČÍ JEDEN PEKNÝ ÚSMEV, A JA JEJ TO VŽDY ODPUSTÍM. MUSÍM JU ALE NAUČIŤ, ABY BOLA VIAC AKČNEJŠIA. VIE NIEKTO, AKO NA TO?

KARIN 19

A TAKTO DOBRE VYZERÁME SPOLU 🙂