Home » BLOG (SLOVAK) » KDE BÝVAŤ NA SANTORINI?

KDE BÝVAŤ NA SANTORINI?

KDE BÝVAŤ NA SANTORINI?

Kapitola, ktorá skutočne záleží od vášho rozpočtu a od vašich preferencií. Ťažko sa generalizuje, keďže každý máme iné chute a predstavy. My sme ubytovanie začali riešiť hneď po zakúpení letenky. Naše prvé kliky nás viedli na hľadanie apartmánov a iných luxusných hotelov blízko Oii. Ceny za noc v Oii sa hýbali tak na polke z toho, čo sme my boli ochotní zaplatiť za týždeň ubytovania počas letnej sezóny v Santorini. Kde teda bývať na Santorini?

➳ Recenzia na penzión, v ktorom sme bývali, je tu.

NA TOTO URČITE MYSLI, KEĎ SI HĽADÁŠ UBYTKO

Čo ale robíme pri bookovaní ubytka vždy, je, že si do vyhľadávača na bookingu nastavíme tieto filtre:

  • bezplatné storno,
  • žiadna platba vopred,
  • raňajky v cene,
  • mestská daň v cene.

Toto sú štyri body, bez ktorých sa nezaobídeme. Pri hľadaní ubytovania v Santorini, sme museli tieto filtre preriediť. Po dlhom uvažovaní sme sa rozhodli vyškrtnúť raňajky v cene a mestská daň v cene. Niekto by to možno robil naopak, ale. Minimarket, kde sme si kupovali raňajky, sme mali blízko (podľa popisu ubytovania a podľa recenzií, no bolo to tak aj naozaj) a mestská daň bola v tomto prípade doplatok 3,50€ za týždeň za oboch. Znelo to teda fajn.

Toto bol výhľad z našej izby

KEBY IDEME NA SANTORINI OPÄŤ…

Keby ideme na Santorini opäť na týždeň, ubytko by sme riešili tak, že by sme sa po dvoch dňoch sťahovali. Keďže je leto, na dovolenku viete ísť s ruksakom, takže by to nemalo byť nič náročné. Robili by sme to preto, aby sme zažili život v každej časti. Chceli by sme bývať v Oii, aby sme zažili krásne západy slnka viac ako jeden večer, aby sme okúsili nočný život v centre. Ďalší deň by sme išli do Firy, do hlavného mesta, pre ten istý dôvod. Potom by sme sa presťahovali na juh, alebo niekde k pláži, aby sme si mohli užiť aj more a okúsili trochu život mimo centra.

NÁŠ TIP: AK SA VÁM SŤAHOVANIE ZDÁ NÁROČNÉ, TAK URČITE ODPORÚČAME BÝVANIE BUĎ V ČASTI KAMARI, PERISSA, PERIVOLOS ALEBO VLYCHADA. VŠETKY ČASTI SÚ MIMO CENTIER, NO SO SCOOTROM SA DOSTANETE VŠADE RÝCHLO. MY SME BÝVALI NA JUHU, A V JEDEN DEŇ SME IŠLI ÚPLNE NA JUŽNÝ CÍP K MAJÁKU A VEČER SME IŠLI DO OII ÚPLNE NA SEVER. TOTÁLNA POHODIČKA A NEZÁVISLOSŤ. ZÁVISÍ SÍCE, Z KTORÉHO MIESTA PÔJDETE, ALE CESTA Z JUHU NA SEVER TRVÁ ASI 45 MINÚT (AK TEDA MÁTE VLASTNÉ PRENAJATÉ VOZIDLO). A AK SI PROSÍTE ZĽAVU NA BOOKING, OZVITE SA A DÁME VÁM LINK 🙂
Follow:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *