Home » BLOG (SLOVAK) » BRAUNSBERG HILL – TIP NA VÝLET NEĎALEKO BRATISLAVY

BRAUNSBERG HILL – TIP NA VÝLET NEĎALEKO BRATISLAVY

BRAUNSBERG HILL – TIP NA VÝLET NEĎALEKO BRATISLAVY

Je pred nami slnečný víkend a každý z nás iste rozmýšľa nad tým, ako prežije horúce letné dni. Nepochybujem, že väčšina z vás sa vyberie k vode a bude popíjajúc nejaký mňamkový drink chytať bronz. My zrejme urobíme to isté. Ale! Ako využiť sobotný večer pri zapadajúcom slnku? Alebo, ako stráviť nedeľné popoludnie?

ŠUP DO PRÍRODY

Pre Bratislavčanov (i nebratislavčanov) tu máme skvelý tip. Braunsberg Hill. Kopec, ktorý sa nachádza asi 18 kilometrov od Bratislavy. Kedysi bolo toto miesto domovom Keltov. V súčasnosti je však krásnou dominantou neďalekého rakúskeho mesta Hainburg an der Donau. Braunsberg ponúka nekonečný výhľad na pohorie Hundsheimer, Dunaj, na Bratislavu i na neďaleké rakúske mestá.

➳ Prečítaj si aj tom, Čo musíš vedieť o Barcelone predtým, ako tam ideš

OPLATÍ SA TO?

Cesta z Bratislavy je pomerne jednoduchá. Nenároční, ako my, môžu ísť po “starej ceste”, na ktorú vám netreba kupovať diaľničnú známku. Táto vás do cieľa dovedie za asi 20 minút. Toto miesto pre nás predstavuje ideál krásneho večera so západom slnka a výhľadom na Dunaj i okolitú prírodu. Ak je vás viac, môžete si tu urobiť i piknik pri západe slnka.

Toto je najkrajšia fotka z našej svadby.

Tak, čo poviete? Išli by ste sem?

Follow:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *