Čo si zbalíme, keď v lete cestujeme? – balíček letnej prvej pomoci

Čo si zbalíme, keď v lete cestujeme? – balíček letnej prvej pomoci

Po mesiacoch zlého počasia, dažďa a nikdy nekončiacej zimy, sme sa konečne dočkali teplejších dní. Leto už prišlo, preto som si dnes povedala, že je na čase, aby som porozmýšľala nad letným cestovným balíčkom prvej pomoci. Nebudem to nazývať lekárnička, lebo balzamom na popraskané pery asi nikomu život nezachránim 😀

Keďže slnko vie byť príjemné a hrejivé, častokrát zabúdame, že sa pred ním musíme chrániť. Posledné roky som si obľúbila opaľovacie mlieka a krémy po opaľovaní od značky Eucerin, ktorú určite každý pozná. Patrím k ľuďom, čo majú pokožku bledú, preto sa snažím používať aspoň faktor 30, aby som sa rýchlo nespálila. Martin však nemá s opaľovaním žiaden problém, veľmi rýchlo zhnedne a používa SPF15 alebo 20. Vždy si porovnávame to, ako sme opálení, a Martin je vždy tmavší aspoň o dva odtiene.

Naozaj sa natrite, aby ste nedopadli takto 😀

Niekedy sa nám stane, že to so slnkom trochu preženieme… a v tej chvíli je najlepší kamarát Panthenol. Horúce letné lúče som minulý rok podcenila, a tak som sa celú dovolenku natierala bielym jogurtom a priamemu slnku som sa vyhýbala polku dovolenky. Nechcem to zažiť nikdy viac.  Naozaj je praktickejšie vziať si so sebou Panthenol ako hľadať na dovolenke biely jogurt, všakže.

Čo sa týka liekov, vždy chodím nabalená, ako keby som bola magistra z lekárne. V batožine nám nesmie chýbať Paralen, Ibalgin a zíde sa aj Kinedryl, ktorý pomáha na každú problematickú cestu. S Martinom sme zatiaľ nenavštívili žiadnu ďalekú exotiku, ale pre každý prípad nosím aj živočíšne uhlie – vždy pomáha pri bolestiach brucha a žalúdka. A keďže som občas pred cestou poriadne nervózna, dám si Sedatif PC, homeopatiká, ktoré moju nervozitu zaženú. Ak nechcete tráviť  čas v lekárni a v nemocniciach viac ako je potrebné, môžete si všetko, čo potrebujete, objednať napríklad zo stránok Benu lekárne a doma už len počkajte na kuriéra.

Ako asi každá žienka, ktorá sa o seba rada stará, dve veci, ktoré mám vždy zbalené (nielen v letnom balíčku, ale celoročne) sú balzam na pery a hydratačný krém na tvár. Asi nepatria do kategórie prvej pomoci, ale občas, keď som doslova vybozkávaná od slnka, nie je pre mňa žiadne lepšie uvoľnenie ako byť nakrémovaná a hydratovaná. Medzi značkami si rada vyberám a dlho som hľadala a skúšala. Z krémov mám veľmi rada krémy od Garnier a pri balzamoch volím starú dobrú klasiku – Labelo.

Ako posledné, čo nám nesmie chýbať, je leukoplast, ktorý sa zíde vždy a všade, ani nevieme ako. Inak, ja som tu ale asi ani zďaleka nevymenovala všetky lieky, ktoré na cesty beriem, vždy je zo mňa naozaj chodiaca lekáreň. Martin sa tomu smeje 😀 Z nášho letného balíčka prvej pomoci je to všetko a dúfam, že som vám aspoň trochu pomohla pri balení na nadchádzajúce dovolenky.

 

Follow:
Share:

Leave a Reply :)