Wokit – ázijská kuchyňa priamo v centre Bratislavy

Wokit – ázijská kuchyňa priamo v centre Bratislavy

PREVÁDZKA NA OBCHODNEJ ULICI Č. 60 JE DOČASNE UZAVRETÁ. 

Už skoro rok pracujeme v back-office v centre Bratislavy. Niekedy si varíme sami, no občas chodíme na obedy do mesta. Po roku návštev tých istých okolitých reštaurácií, sme hľadali tip na čosi nové. O Wokite nám povedal Martinov kolega. Hneď na druhý deň sme tam zavítali a ochutnali sme ázijskú kuchyňu priamo v centre Bratislavy. A bolo to super rozhodnutie.

 WOKIT – KTO SI, ČO SI?

Mňam! Jedlo na rovnaký spôsob prípravy som jedla iba v Barcelone a veľmi mi vtedy chutilo. Čo to ten Wokit teda je? Wokit je street food jedlo, ktoré nájdete v pasáži na Obchodnej ulici. Poloha podniku je tajomná, musíte sa trošku pohrať s mapkou, aby ste Wokit našli. Na Obchodnej ulici vedľa Mekáča je pasáž (hodinárstvo) a cezeň sa dostanete k Wokitu.

PRÍPRAVA  A VOĽBA JEDLA

Wokit je jedlo pripravené z najčerstvejších surovín. Je to obed, olovrant či nebodaj raňajky pripravené presne podľa vašej chuti. Pri voľbe jedla si stačí vybrať zo základu – buď si zvolíte ako základ pšeničné alebo ryžové rezance alebo jazmínovú ryžu doplnenú o vajíčko, kapustu, mrkvu, brokolicu, výhonky či pór. Jedlo si ďalej zostavíte podľa vašej chuti – do woku si viete pridať rôzne druhy mäsa, tofu aj veeeľa kadejakej zeleniny. Následne si navolíte niektorú z ázijských omáčok (Wokit, Teriyaki, Kari) a posýpku (drvené oriešky, vyprážaná cibuľka, koriander, čerstvá limetka, sezamové semienka) podľa vašej chuti. Ale ak máte chuť na odporúčanie od profesionálov, môžete si dať Denný box. Toto všetko wokiťáci pripravia na ohnivom woku čerstvo, zdravo a rýchlo priamo pred vašimi očami. Počas čakania máte možnosť si zahrať aj nejaké hry pri stoloch 🙂 Celý Wokit je teda o tom, na čo práve máte chuť. A to je na tom super.

Ak vás chytí smäd, môžete ochutnať aj Wokit domáci jazmínový čaj s príchuťou mango & mäta, Wokit zelený čaj s príchoťou broskyňa & citrón, Mango limonádu či Thajské pivo Chang. Chuť na sladké vám zaženie kokosová apioka s kúskami manga. Pre milovníkov šalátov sa v menu nájde Wakame šalát, kávičkári si na svoje prídu ochutnaním výbornej kávy. Kadečo majú v tomto malom útulnom podniku.

Ak ste príliš pohodlní, a nechce sa vám vo Wokite čakať, vyberte si z ich menu z pohodlia vášho domova. Tu si viete objednať Wokit online. Veríme, že vás fotky podnietia a Wokit ochutnáte. Nebudete ľutovať 🙂 My tam od našej prvej návštevy chodíme každý týždeň aspoň raz. Tak, prajeme dobrú chuť.

Follow:

Leave a Reply :)